Pomidor

Nakładka krojąca Thermomix

black-jamun
onion
tamato
banner-leaf
Nakladka krojaca thermomix
5/5 - (1 vote)

W dzisiejszym świecie, gdzie czas to cenny towar, innowacyjne rozwiązania w kuchni są niezwykle pożądane. Jednym z urządzeń, które zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników gotowania, jest Thermomix – kuchenny multifunkcyjny cud. Ale to nie koniec, bo do Thermomixa można dołączyć nakładkę krojącą, która jeszcze bardziej rozszerza jego możliwości. Dziś dowiesz się, dlaczego Thermomix w połączeniu z nakładką krojącą to absolutny must have w każdej kuchni.

Czym jest Thermomix?

Thermomix to urządzenie, które zmienia sposób gotowania. To nie tylko blender czy mikser – to kompaktowy kombajn kuchenny, który łączy w sobie wiele funkcji w jednym urządzeniu. W Thermomiksie można miksować, blendować, gotować na parze, ważyć składniki, mieszać, gotować, a nawet wyrabiać ciasto. Działa to wszystko w jednym urządzeniu, co nie tylko oszczędza miejsce w kuchni, ale także znacząco przyspiesza procesy kulinarne.

Thermomix – jak działa Thermomix?

Thermomix działa na zasadzie kombinacji zaawansowanych technologii i precyzyjnych czujników. Za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego można dostosować parametry, takie jak czas, temperatura czy prędkość mieszania. Urządzenie to jest w stanie utrzymywać stałą temperaturę, mieszając jednocześnie składniki, co sprawia, że potrawy gotują się równomiernie i bez konieczności stałego nadzoru. To niezwykle przydatne zwłaszcza podczas przygotowywania bardziej skomplikowanych dań, takich jak sosy czy kremy.

Nakładka krojąca Thermomix – czym jest nakładka krojąca do Thermomixa?

Nakładka krojąca to dodatkowe wyposażenie, które można zamontować na Thermomiksie, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego funkcjonalność. Elementy nakładki krojącej do Thermomixa to następujące części:

 • trzpień,
 • kosz nakładki krojącej,
 • tarcza tnąca,
 • pokrywy nakładki krojącej,
 • popychacz.

Nakładka służy do tarcia i krojenia. Dzięki nakładce możesz uzyskać plastry różnej wielkości i grubości (grube paski, grube plastry, cienkie paski, cienkie plastry). O rozmiarach decyduje kierunek obrotów. Po jednej stronie dysku jest dostęp do funkcji tarcia, a po drugiej do funkcji krojenia. W zależności, z której funkcji chcesz skorzystać, musisz pamiętać o konkretnym sposobie montażu nakładki. Nakładka ta sprawia, że Thermomix staje się nie tylko zwykłym kucharzem, ale wręcz szefem kuchni.

Jakie ma plusy nakładka krojąca? Co można osiągnąć za pomocą nakładki krojącej Thermomix?

 1. Oszczędność czasu: nakładka krojąca działa szybko i efektywnie, co znacznie przyspiesza przygotowywanie posiłków. Możesz szybko przygotować warzywa, owoce czy mięso bez konieczności manualnego krojenia.
 2. Precyzja: dzięki nakładce krojącej możesz uzyskać równomierne kawałki składników, co jest kluczowe w wielu przepisach kulinarnych. Możesz regulować grubość krojenia, dostosowując ją do własnych preferencji.
 3. Bezpieczeństwo: nakładka jest wyposażona w bezpieczne mechanizmy, które minimalizują ryzyko uszkodzeń lub skaleczeń podczas korzystania z urządzenia.
 4. Jakość materiałów: nakładka krojąca Thermomix wykonana została ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego wysokiej jakości niezawierającego BPA.
 5. Wielofunkcyjność: nakładka krojąca nie ogranicza się tylko do krojenia. Nakładkę krojącą Thermomix możesz wykorzystać do siekania, rozdrabniania i mieszania różnych składników, co znacznie rozszerza możliwości Thermomixa.
 6. Przechowywanie: kompaktowy rozmiar tarczy umożliwia bezproblemowe przechowywanie w kuchni.
 7. Łatwość pielęgnacji: pojemnik nakładki umieszczany jest wewnątrz pojemnika miksującego TM, co sprawia, że naczynie główne pozostaje nieskazitelnie czyste i gotowe do użycia po usunięciu nakładki oraz trzpienia. Nakładka krojąca Thermomix może być myta w zmywarce.

Czy nakładka krojąca Thermomix ma jakieś wady? Minusy nakładki krojącej Thermomix

 1. Koszt: nakładka krojąca to dodatkowy wydatek, który może być nieco obciążający dla portfela. Jednak warto rozważyć go jako inwestycję w komfort i efektywność w kuchni.
 2. Konieczność konserwacji: jak każde ostrze, nakładka krojąca wymaga regularnej konserwacji i ostrożnego użytkowania, aby zachować swoją skuteczność i bezpieczeństwo.
 3. Nie można jej używać z dostawką Thermomix Friend: nakładki krojącej nie powinno się stosować z urządzeniem Thermomix Friend, ponieważ TMF nie generuje odpowiedniego momentu obrotowego ani prędkości, co uniemożliwia osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów.
 4. Nie nadaje się do krojenia wszystkich produktów: nie jest zalecane krojenie produktów lepkich, gotowanych i mrożonych.

Cena nakładki krojącej do Thermomixa

Cena nakładki krojącej do Thermomixa może różnić się w zależności od regionu i dostępności. Jednak warto zaznaczyć, że jest to inwestycja, która przynosi wiele korzyści w kuchni. Przy zakupie Thermomixa często można negocjować atrakcyjniejszą cenę w zestawie z nakładką krojącą. Koszt samodzielnej nakładki waha się zazwyczaj od 400 do 800 złotych.

Nakładka krojąca Thermomix TM6 TM5 – ciekawe akcesoria do ThermomixaThermomix i nakładka krojąca to doskonałe połączenie dla osób, które cenią sobie efektywność, precyzję i oszczędność czasu w kuchni. Thermomix sam w sobie jest już niezwykle wszechstronnym urządzeniem, ale dzięki nakładce krojącej staje się jeszcze bardziej kompletnym rozwiązaniem dla kucharzy amatorów i profesjonalistów. Choć może być to pewien wydatek, korzyści wynikające z tego połączenia z pewnością przewyższają koszty. Dlatego jeśli masz ochotę na kulinarne eksperymenty i chcesz ułatwić sobie życie w kuchni, Thermomix i nakładka krojąca są warte rozważenia. Oszczędzają czas, gwarantują precyzyjne przygotowanie składników i pozwalają cieszyć się kulinarnymi przygodami bez zbędnego stresu. To po prostu must have dla wszystkich miłośników gotowania!

Blog